Inspirativní ženy techno scény: Zuzana Hakl

Inspirují, hrají, vyrábějí vlastní hudbu a jsou v tom úspěšné.  Povedlo se nám udělat exkluzivní rozhovory se 4 skvělými ženami, které na naší techno scéně působí. 

První vyzpovídanou je Zuzana Hakl, která na scéně nepůsobí sice dlouho, ale kvalitou své hudby se dostává velmi rychle do povědomí a získává si srdce nejednoho milovníka tvrdších beatů techna.  Poslední track “Sirens”, který vydává pod vydavatelstvím Oneway music, vyjde už toto léto. Měla jsem možnost si tento track poslechnout a můžu vám říct, že se máte opravdu na co těšit.

Dále pravidelně na svém Soundcloudu vydává „Techno Period“, který stojí rozhodně za poslech. Horkou novinkou je i industriálnější EP, které bude brzy vycházet na zahraničním labelu. “ V podstatě jsem použila zvuky z toho, jak jsem chodila po Praze a mlátila šroubovákem do kovových věcí.“ říká Zuzka

Jak dlouho hraješ a jak jsi se k tomu dostala?

Hrát jsem začala před necelým rokem, kdy jsem si pořídila mixák Traktor Z2, letos v lednu jsem pak přesedlala na Pioneery.
DJingu jsem se původně věnovat nechtěla, jsem docela introvert, vždy mě bavilo hudbu tvořit, ale po nějaké době jsem si uvědomila, že to jde ruku v ruce a tomu hraní neuteču 🙂 

Teď jsem ráda, že můžu lidem předat emoci a příběh i skrz své sety.

Dříve jsem hrála na kytaru, měla kapelu, ale domluvit se na zkušebně se třema kámošema bylo čím dál tím složitější. Kytara měla navíc své limity, takže když jsem objevila syntetizátory a sound-design, nebylo cesty zpět. Pořídila jsem si svoji první zvukovou kartu, licenci na Ableton a trávila hodiny na YouTube tutoriálech abych zjistila, co všechno to umí.

Na co jsi za svojí kariéru na sebe pyšná?

Nevím, jestli to mohu nazývat kariérou 😀 Dělám to proto, že mě to baví a naplňuje. Pyšná jsem ale na to, že jsem si sedla k tomu, abych se naučila produkovat, a furt na tý židli vytrvale sedím a nejspíš ještě dlouho sedět budu. Je to životní vášeň.

Co se ti naopak nepovedlo?

Nenapadá mě nic, co stojí za zmínku. Určitě se toho do budoucna nepovede ještě hodně, věřím ale, že mě to posune zas o kus dál.

Máš nějakou vtipnou historku z hraní?

Na jedné svatbě jsem hrála přes Ableton Push (živá performace loopů)… svatebčani od nevěsty, která mě pozvala, to milovali. Bohužel ze strany ženicha za mnou v průběhu večera chodili s dotazy, kdy už pustím to Despacito.

Zuzce redakce rave.cz drží palce v další skvělé práci a děkujeme za rozhovor. 🙂

Předešlý, velmi vydařený rozhovor se Zuzkou a také Mystinem, najdete na tomto odkazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *