Rosnička: Nejlepší festival ve Svitavách

Rybník Rosnička, Svitavy. Dle pořadatelů festival současnosti nebo také nejlepšífestivalvesvitavách 🙂 Dovolím si tvrdit, takový malý fenomén. Dva kámoši, kteří mají společnou vizi. Vizi, pořádat festival (nejen) pro náročné. Prostě Festival Rosnička, který má na domácí festivalové mapě místo, pokud mě paměť neklame, již 12 let.

[ Foto: Vladislav Steinbauer ]

Když jsem tehdy před deseti nebo jedenácti lety zavítal k rybníku Rosnička do Svitav, ani ve snu by mě nenapadlo, že se z této návštěvy stane každoroční záležitost. Tento festival je sice menší rozlohou i návštěvností, na druhou stranu je opravdu hodně velký a bohatý svojí atmosférou a každoročním obsazením. Joshek a Jan Barnet, svitavští patrioti a pachatelé tohoto klání, totiž mají vytříbený hudební vkus a srdce na správném místě. Rok co rok zvou nejen známá jména, ale především jména neokoukaná, neznámá, o to však kvalitnější. Festival byl od začátku koncipován jako multižánrový, kdy hlavní stage je laděna pro širší spektrum posluchačů (rock, pop, rap, reggae), zatímco menší stage u rybníka byla pro ortodoxní vyznavače elektroniky. To se během let změnilo až do bodu, kdy hlavní podium do ranních hodin ovládlo techno, což se ale z mého pohledu příliš neosvědčilo, což si myslím dokládala i menší návštěvnost.

[ Foto: Vladislav Steinbauer ]

Letošní ročník tak byl trošku “back to the roots”, kdy hlavní stage měla opět širší žánrový záběr a vedlejší Ausfahrt.club byl čistě elektronický. Rád bych Vám podrobněji popsal, kde a jak co hrálo, ale jako vždy je pro mě Rosnička především hodně velký mejdan, kde se navíc potkám s mnoha lidmi, které celý rok nevidím, a tak prosím vemte za vděk alespoň menší anketou a pozváním na další ročník, kde si výše popsané můžete ověřit na vlastní oči a hlavně uši 😊

1) Kolikátá je tohle tvoje Rosnička?
2) Proč máš rád(a) Rosničku?
3) Co nebo kdo tě tady dnes nejvíc baví?
4) Pojedeš i příště?

Jana
1) Moje asi šestá.
2) Líbí se mi, že je to takový místní undergroundový festival. Tím, že jsem z Brna, to sem nemám daleko. Ale musím říci, že letos to bylo až nějak moc rapové. Minulé ročníky byly mnohem lepší co se elektronické hudby týče. Chyběla mně pořádná dupačka. Ale i tak byla atmoška suprová. Vždycky sem jezdím s partou lidí a je to už naše taková tradice. Jooo a ještě komárů by tady mohlo být míň.
3) Nejvíc se mi tady líbí ta atmoška. A cool lidi co sem jezdí.
4) Ano.

Maciik
1) Asi 8.-9.?
2) Rosnička má vkus pro elektronickou hudbu.
3) Joshek.
4) Tak určitěě.

Ivka
1) Nevynechala jsem od roku 2020.
2) Vždycky si tady poslechnu něco nového neotřelého. Taky se mi moc líbí rybník a okolí, ve kterém se Rosnička pořádá.
3) Baví mě celá akce. Je to skvělej mejdan.
4) Ano.

Marek
1) Tak to nespočítám 🙂 Možná osmá, sedmá.
2) Organizátoři mě každý rok překvapí výběrem interpretů. I letos to byla pecka 🙂
3) Asi nejvíc se mi líbí tady to místo, ten rybník a celkově atmoška. A taky stánky s jídlem. Třeba ta letošní “Smažba” mě velmi pobavila. A nápis “Zákaz blbého čumění” na stěně ve stanovém městečku.
4) Určitě.

Brněnská klika na Rosničce 2022

Katrin
1) První.
2) Sympatické promo, hezké místo konání.
3) Atmo akce.
4) Asi ano.

Staňa
1) Asi sedmá.
2) Dobrá atmosféra, výborný výběr umělců, které většinou neznám, ale vždy kvalita!
3) Všechno.
4) Beztak jo.

finch
1) Zažil jsem první nebo druhý ročník ještě když se kempovalo na druhé straně rybníka před zahrádkami a od té doby jsem vynechal jednou, možná dvakrát.
2) Asi kvůli všemu, kvůli čemu se jezdí na festival, ale tady je ten pocit a zážitky mnohem silnější.
3) Jako vždycky mě baví především lidi, se kterýma sem jezdím, to je základ. No a od toho se pak odvíjí všechno ostatní 🙂 Samozřejmě ale hudba, která je každý rok trochu jiná, ale pokaždé skvělá!
4) Mám takový pocit, že ano 🙂

Honza
1) První. Konečně!!!
2) Lineup, atmosféra, lidi, místo … jen kdyby bylo míň otravného hmyzu. Chce to asi víc Rosniček…
3) Těžko vyzdvihovat jen někoho, ale byl jsem hlavně v Ausfahrt.club šapitó a to nejen kvůli počasí.
4) Rozhodně ano a snad to i vyjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *