Benefiční koncert elektronické hudby

Zlínští DJs společně se spolkem Srdce na pravém místě pořádají v sobotu 11.6. v Komenského parku ve Zlíně Benefiční koncert elektronické muziky. Koncert se bude konat v altánu parku v době od 14 do 22 hodiny a návštěvníky během této doby provedou zlínští hudební mágové různými styly elektronické hudby. A nejen to. Bude zde i program pro malé posluchače v podobě tvořivých dílniček, o které se postarají holky z Tvořílkova. To vše samozřejmě doplní občerstvení v podobě stánků s grilovaným masem, nápoji a také zmrzlinou od našich sponzorů.

Pro více informací o této nevšední akci a zajímavém spojení taneční hudby, benefice a městského parku jsem se zeptal přímo samotných organizátorů Foxxy Jay a Iana Kity z řad DJs a Jakuba Kohoutka ze spolku Srdce na pravém místě.

Vyrys: Jak se to tak stane, že se DJs spojí se spolkem pomáhajícím handicapovaným dětem a společně ve Zlíně uspořádají takový Benefiční koncert elektronické hudby? Kdo s touto pěknou myšlenkou přišel?

Foxxy Jay: Přišla jsem s tím já a vlastně to původně neměla být benefice. Chtěla jsem prostě uspořádat koncert na veřejném místě a zvýšit tak povědomí o elektronické taneční hudbě. Koncert jsem chtěla uspořádat už minulý rok, ale to bohužel nevyšlo a letos už jsem si řekla, že do toho jdu. No a někdy v té době dal Kuba na FB příspěvek v tom smyslu, že kdyby měl někdo nápad na uspořádání nějaké benefice, ať se mu ozve. V ten moment se mi to všechno spojilo a říkám si, to je super nápad, uděláme benefiční koncert. Kubovi se ten nápad líbil taky, tak jsme do toho šli. S Jendou už jsme předtím probírali ten nápad na koncert, a tak se k nám přidal. 😊

Jakub Kohoutek: Ano, s nápadem přišla Jana, se kterou se dlouho známe. A přišlo nám to oběma jako
dobrý nápad udělat něco pro veřejnost ve Zlíně a zároveň podpořit handicapované děti.

Ian Kita: Když mi Foxxy řekla o tomto nápadu, tak jsem neváhal. Na benefičních akcích jsem už několikrát hrál a vím, že ten pocit, když pomůžeš, je k nezaplacení.

Benefiční koncert elektronické hudby

Kubo, mohl bys nám spolek Srdce na pravém místě představit?

Spolek vznikl v roce 2015. Zaměřuje se na podporu handicapovaných dětí z celé ČR. Za sedm let se podařilo vybrat několik milionů korun. Tyto peníze putují vždy jednotlivým dětem a jejich rodinám. Nejčastěji kupujeme kompenzační pomůcky, rehabilitační pobyty, osobní automobily, ale také i jeden bezbariérový byt.

Jakým způsobem bude na koncertě benefice probíhat a jak se budou tolik potřebné peníze pro děti vybírat? Co dalšího krom kvalitní taneční hudby návštěvníky čeká? Budou nějaké specialitky? Bude to denní akce, takže zvány jsou určitě celé rodiny.

Jakub Kohoutek: Od 14:00 hodin bude hrát elektronická hudba a ano, připravili jsme k tomu program pro celé rodiny. Na své si přijdou nejen děti, pro které bude zajišťovat tvořivé odpoledne dvojice holek z Tvořílkova, ale i maminky, pro které připravily holky Z Mary Kay stánek s kosmetikou. Zároveň budeme prodávat občerstvení – párky, steaky, pivo, limo, zmrzlinu. Peníze z prodeje půjdou do připravené kasičky. Přispět však může každý i něco navíc. Spolek vždy věnuje všechny vybrané finance dětem.

Kolika dětem byste chtěli takto pomoct?

Jakub Kohoutek: Spolek peníze použije na podporu Ivky Adlové a Berunky Mičkové. Obě holčičky si naši pomoc zaslouží. Ivce a její rodině budeme na podzim pořizovat rodinný vůz. Berunce zase průběžně hradíme rekonstrukci domu a terapeutickou místnost.

Kde ve Zlíně bude koncert probíhat?

Jakub Kohoutek: Koncert bude probíhat v Parku Komenského v okolí atria.

Foxxy Jay: Což je asi nejoblíbenější a nejhezčí zlínský park a je přímo v centru Zlína.

Foxxy Jay

Přejděme teď k hudbě. Jani, jako Foxxy Jay Tě lidé znají jako trance nebo techno DJku. Na co se od Tebe v tomto případě můžou lidi těšit?

Foxxy Jay: Chtěla bych zahrát průřez mých oblíbených stylů, tj. techno, tech-lift, uplifting trance a tech-trance. Ale ještě uvidíme, jak to půjde. Mám ráda svižnější a energičtější muziku a toho se budu držet 😊

Ta samá otázka pro Honzu. Co si připraví Ian Kita?

Ian Kita: Můj hudební záběr je hodně rozmanitý. Rád si zahraji vše od deep house až po hardgroove techno. Co budu hrát na akci se většinou rozhodnu až na poslední chvíli. Na benefičním koncertě ale pravděpodobně pojedu spíše dark minimal tech, kde se mísí prvky psy trance, tech house a techna. Tento styl se mi teď hodně líbí.

Kdo další zahraje? Jak jste vybírali další DJe? Předpokládám, že hlavní kritérium bylo být ze Zlína, je to tak?

Foxxy Jay: Tak protože je to první ročník a zkoušíme, jak to půjde, vybírali jsme ze zlínských DJů a myslím, že je to tak dobře. Je to zlínská akce a DJů je tu hodně, tak by měli dostat šanci si zahrát. Ale nebylo to hlavní kritérium. Původně jsme měli mít hosta DJe Holda ze Slovenska, ale tomu to nakonec nevyšlo, takže čistě zlínská sestava. Kromě mě a Jendy zahraje také Stanley, Luccas, Manisch, Gray Tiger a Lord K, který také zajistí špičkový zvuk Lords Audio a osvětlení – zcela zdarma.
Mimochodem, všechny DJe už jsme postupně představili na FB události.

Ian Kita: Co se týče zvuku, tak to bude zážitek. VOID patří mezi nejlepší zvukové systémy na světě a tímto moc děkujeme Márovi a Lords Audio za podporu.

Ian Kita

Každopádně podle jmen to bude v rámci elektronické muziky žánrově dost rozmanitá žáležitost. Bylo záměrem představit lidem takto široký záběr, nebo se to tak prostě sešlo?

Foxxy Jay: Byl to záměr. Chtěla jsem lidem představit průřez co nejvíce styly tak, aby se ten den hudebně postupně vyvíjel a žánry na sebe navazovaly. Zlín je rockové město, i já sama jsem odrostla na rockové hudbě, dokud mi někdo nepředstavil tu elektronickou a od té doby si to jedu. A to je důvod, proč jsem chtěla uspořádat koncert na veřejně dostupném místě, kde si to poslechnou i náhodní návštěvníci parku, kteří by na takovou akci nikdy do klubu nepřišli, a můžou si v některém z těch stylů najít to své. Jde o to získat si širší publikum i tady ve Zlíně, protože mám pocit, že valná většina návštěvníků zlínských klubů nejde za hudbou. A to se právě pokouším změnit. No a to, že se při tom i vybere na dobrou věc, je pro mě skvělý bonus.

Tak ať se koncert vydaří a vybere se hodně pěněz. A třeba se tento koncept osvědčí a bude důvod ho zopakovat.

Foxxy Jay: Díky! Pokud ano, určitě budeme přemýšlet o zopakování této akce příští rok, třeba už se známějším headlinerem 😊

FB událost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *