Mladší bratr Ozory tento rok podruhé

Letos v druhé polovině června se bude konat druhý ročník festivalu s názvem DAAD Gathering. Jeho loňský komorní první ročník se uskutečnil místo legendárního Ozora festivalu, zrušeného kvůli koronaviru.

Místem konání je Dádpuszta, území, na kterém se od roku 2004 koná již zmíněná Ozora. Tento prostor ožívá hned začátkem roku, jakmile začne tát zledovatělá půda, kdy přijedou nejprve stavitelé, od dubna se pak údolí začíná zaplňovat i umělci, kteří potřebují delší čas na vytvoření svých vizí. U příležitosti každoročních setkání se festivalové týmy, pracovníci a tvůrci scházeli, aby každé jaro oslavili „Probuzením táty“ (Daad Awakenings) za zavřenými branami. Takto se zrodila myšlenka uspořádat menší akci s letním zahájením, která se formovala po mnoho let.

Když se ukázalo, že v roce 2021 již podruhé není možné kvůli pandemii uspořádat Ozoru, byl to impuls, který Ozora team potřeboval k tomu, aby uvedl tento dlouholetý sen do pohybu. Zjistil, jak by mohl fungovat, aby respektoval a neomezoval tradici a zvláštnosti mateřského festivalu. Muselo to být rozlišitelné, s trochu jinou atmosférou, samozřejmě ale stále věrné jejich hodnotám a odrážející celkovou underground subkulturu. A co je nejdůležitější, aniž by znesvětil hlavní stage zasvěcenou psytrancu, základu jejich psychedelických setkání.

DAAD Gathering má svoji vlastní hlavní stage a vedle dalších pódií s širokou škálou elektronické hudby nabídne také pestrý program pro milovníky umění a řemesel, stejně jako pro fanoušky cvičení tělem i duší. Po vřelém přivítání a úspěchu loňského debutu DAAD Gathering se nyní můžeme těšit na otevření brány 15. června na akci k zahájení letní sezóny v údolí, znovu s poněkud odlišným hudebním programem a dnem navíc.

Obsazení letošního ročníku je velice pestré, vystoupí např. Tiga, Rødhåd, Red Axes, Ellen Allien, Anthony Rother, DVS1, Ricardo Villalobos a spousta dalších.

Kompletní line-up a veškeré info ohledně festivalu, včetně vstupenek a fotek z loňska, naleznete na oficiálním webu akce daad.hu/en.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *